Centrum Zabawek

Komfort malucha podczas jesiennych wycieczek samochodem

Jesień to pora, na którą rodzice powinni odpowiednio się przygotować. Zabezpieczenie przed chłodnymi dniami jest bardzo istotne, szczególnie jeśli wybieramy się w dłuższą podróż autem. To właśnie w samochodzie dzieci często potrzebują dodatkowego otulenia i komfortu. Chroniąc pociechę przed zimnem, najczęściej zakłada jej się wiele ciepłej odzieży, która nierzadko sprawia kłopot w czasie wkładania dziecka do auta. Między ubranym w grubą kurtkę maluchem a pasami powstają luzy, które nie zabezpieczają dziecka w dokładny sposób podczas jazdy. Warto dlatego zaopatrzyć się w odpowiednie okrycie, które zapewni ciepło i swobodę ruchów. Czym jest ponczo samochodowe i jakie są jego funkcje?

Ponczo jako alternatywa ciepłych okryć zimowych w samochodzie

Ponczo dla dzieci

Włożenie do auta dziecka ubranego w ciepłe, zimowe ubrania często bywa niemałym wyzwaniem dla rodziców. Wiele stresu, nerwów, potu i walka z niechcącymi się dopiąć pasami nierzadko zajmuje sporo czasu, jednak są sposoby, by tego uniknąć. W sklepach pojawił się produkt, ułatwiający podróż i zapewniający odpowiedni komfort maluchowi. Jest to ponczo samochodowe, które zdobywa serca coraz większej liczby rodziców i dzieci. Jego funkcją jest przede wszystkim okrycie pociechy i zapewnienie jej ciepła, bez obawy o przegrzanie. Produkt ten okrywa dziecko na powierzchni całego ciała, a ponadto jest miły w dotyku, lekki i łatwy w przechowywaniu. Polecany jest dla dzieci powyżej sześciu miesięcy, a służyć może przez wiele długich lat, nie tylko jako okrycie w aucie, ale i także jako przewiewne i jednocześnie ciepłe odzienie na chłodniejsze dni.

Jak działa ponczo dla dzieci?

Wynalazek ten jest bardzo prosty w użyciu. Na ubranie zakłada się ponczo, a po wejściu do auta boki okrycia można rozpiąć, by bezproblemowo umieścić pasy bezpośrednio na sweter czy koszulkę dziecka, czyli jak najbliżej jego ciała. Dodatkowym atutem jest także komfort użytkowania, gdyż dziecko można swobodnie wypiąć z pasów, bez konieczności zdejmowania poncza. Zakłada się je podobnie jak pelerynkę, a umieszczone w produkcie magnesy, samodzielnie zapną jego boki. Dzięki temu rodzic zyskuje dodatkowe wsparcie oraz zaoszczędza czas przy procesie wkładania dziecka do auta i nakładania pasów bezpieczeństwa. Przydać może się nie tylko w samochodzie, ale i podczas przemieszczania maluszka z auta do przedszkola czy domu.

Właściwości poncza samochodowego – jak wygląda i co posiada?

Ponczo dla dzieci

Poncza przypominają w swoim wyglądzie miły i przytulny kocyk, jednak są one wygodniejsze i o wiele bardziej funkcjonalne. Mają one specjalny otwór na głowę, a ich prostokątny kształt umożliwia wykonywanie swobodnych ruchów. Umieszczony dwukierunkowy zamek pozwala na łatwe i szybkie zapięcie i odpinanie. Często posiada kapturek, który może odpowiednio uchronić malucha przed wiatrem czy zimnem. Ponczo dla dzieci wykonane jest z pluszowych i delikatnych tkanin, które nie podrażnią skóry pociechy. Jedną z nich jest najczęściej polar charakteryzujący się termoaktywnością oraz wełna merino, która znana jest ze swojej delikatności. Większość modeli została wzbogacona również o odblaski oraz magnetyczne zapięcia, które ułatwiają użytkowanie. Na rynku dostępnych jest wiele rozmiarów, które w zależności od wieku i potrzeb idealnie okryją każdą pociechę. Ponczo jest także ognioodporne oraz antybakteryjne, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne. Poprzez delikatne i uniwersalne kolory oraz wzory stanowi piękny, estetyczny i mięciutki dodatek codziennych podróży.

Gdzie kupić ponczo samochodowe i jak dobrać to odpowiednie?

Najwięcej modeli znaleźć można w Internecie. Sklepy z odzieżą dziecięcą oferuję rozmaite rodzaje dopasowane do potrzeb każdego dziecka oraz rodzica. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiar, by był on idealnie dopasowany do wymiarów maluszka. Ponczo samochodowe powinno być wykonane z certyfikowanych materiałów, które będą bezpieczne w użytkowaniu. Dobrze, gdy produkt posiada zabezpieczenia zamków przy brodzie dziecka, dzięki czemu będzie ono mogło wykonywać swobodne ruchy bez obawy o jakiekolwiek podrażnienia. Warto także dobierać artykuły od sprawdzonych producentów, którzy zadbali o każdy detal i przygotowali okrycie w pełni przystosowane i bezpieczne dla dzieci.

Ponczo zapewni komfort i bezpieczeństwo

Prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa polega na umieszczeniu ich jak najbliżej ciała i uniknięciu powstania jakichkolwiek luzów. To właśnie dlatego, szczególnie w czasie zimy czy jesieni, gdy dzieci ubrane są w ciepłe kurtki, pasy powinno nakładać się pod wszelkie okrycie. Proces ten kosztuje jednak nierzadko wiele wysiłku i irytacji, a w czasie jego wykonywania istnieje możliwość zmarznięcia. Właśnie dlatego ponczo do fotelika może stanowić idealną alternatywę puchowej bluzy czy kurtki, które nierzadko mogą prowadzić do przegrzania i powodować podrażnienia. Przepocony maluch wystawiony później na mróz może w łatwy sposób się przeziębić lub zachorować. Poncza są przewiewne, nie uciskają i nie podrażniają, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę.

Podczas podróży autem z dzieckiem, warto zadbać o jego odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Prawidłowo zapięte pasy powinny przylegać jak najbliżej ciała, dlatego często umieszczanie ich pod puchowymi kurtkami, zapinanie ich i odpinanie stanowi niemałe wyzwanie dla rodziców. Ponczo samochodowe może ułatwić ten proces i zapewnić ciepło i komfort każdemu dziecku. Jest to świetna alternatywa, która zaoszczędzi wiele czasu oraz stresu. Miękki i termoaktywny materiał uchroni pociechę przed zimnem, jednocześnie go nie przegrzewając. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie na krótkie podróże (na przykład z domu do przedszkola), gdy temperatura w aucie może być niska, a jesienna aura sprzyja obniżonej odporności. Jest to także urocze i delikatne okrycie wierzchnie, którego można używać praktycznie wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *