Centrum Zabawek

Ozdoby na Halloween

Halloween — jak dobrać najlepsze ozdoby i przebrania dla malucha?

Halloween ma równie wielu przeciwników, co zwolenników. Wbrew przekonaniom niektórych osób dorosłych, dzieci uważają to za świetną zabawę i zdecydowanie warto pozwolić im samodzielnie postanowić, czy chcą brać w niej udział. Najmłodsi mają wtedy możliwość przebrania się za postać z ulubionej bajki lub strasznego potwora, a przy okazji zebrać trochę słodyczy odwiedzając sąsiednie domy i wypowiadając dobrze znane hasło „cukierek albo psikus”. Zwyczaj świętowania tego dnia został zaczerpnięty głównie z Ameryki, gdzie jest to bardzo popularne, jednak swój początek ma aż w starożytnej tradycji celtyckiej.

Oprócz wieczornego spaceru w poszukiwaniu słodkości warto zorganizować pociechom także przyjęcie Halloweenowe w domu. To doskonała okazja nie tylko do przemiany w wymarzoną postać, lecz dodatkowo spędzenia czasu z rówieśnikami podczas różnorodnych, tematycznych rozrywek. Zabawa w mumię, szukanie skarbu, łowienie jabłek czy tworzenie swoich dyni – to jedne z wielu propozycji na umilenie czasu szkrabom w ten dzień. Można pokusić się też o przekąski z tym motywem! W internecie łatwo znaleźć mnóstwo przepisów tego typu, a z pewnością wywołają uśmiech na twarzach dzieci i nie tylko, na dorosłych również zrobią wrażenie.

Przebranie adekwatne do upodobań i pogody

Ozdoby na HalloweenHalloween przypada w ostatni dzień października, kiedy temperatura wtedy jest już dość niska, zwłaszcza wieczorami, a deszcz staje się częstym zjawiskiem. Z tego względu podczas spacerów w poszukiwaniu słodyczy, warto pogodzić strój malucha z adekwatnym ubiorem na jesienną pogodę. Różnorodne infekcje i przeziębienie nie powinno być konsekwencją tego święta, dlatego należy zabezpieczyć pociechę przed wychłodzeniem, a także zmoknięciem. Nie zawsze będzie to jednak łatwe, ponieważ brzdące nie zawsze chcą iść na kompromis i założyć np. kurtkę na swój strój lub czapkę, która ich zdaniem zaburza całą ideę przebrania.

Istnieje jednak parę sposobów, aby obie strony były zadowolone. Wystarczy np. wybrać większy rozmiar przebrania, wtedy bez problemu maluch ubierze je na kurtkę. Temperatura ciała utrzymana zostanie na odpowiednim poziomie, a przy okazji kostium będzie dobrze widoczny. Wybierając stroje na Halloween dla dzieci, trzeba mieć na uwadze temperatury, dlatego wszelkie postacie wymagające założenia chociażby krótkich spodenek nie powinny być akceptowane przez rodziców. Dodatkowo w przypadku wypożyczenia ubioru, warto zwrócić uwagę czy ma np. polar pod spodem, który dawałby dodatkowe ciepło.

Komfort dziecka powinien być najważniejszy

Niezwykle ważnym aspektem dla każdego rodzica powinna być wygoda pociechy. Głównie z tego względu wybieranie za małych strojów i ciężkich dodatków nie jest dobrym pomysłem. Będą sprawiały nie tylko dyskomfort, ale i skutecznie zniechęcały do brania udziału w święcie. Kostiumy na Halloween warto kupować w aktualnym rozmiarze dziecka, ponieważ większe również mogłyby okazać się niewygodne podczas zabawy, a nawet generować ryzyko upadku, poprzez np. potknięcie się o za długie nogawki.

Dodatki Halloweenowe dodające klimatu

ozdoby na halloween

Halloween jest świętem lubianym szczególnie przez najmłodszych z uwagi na sposób świętowania. Poza tematycznymi kostiumami warto pozwolić im także na udekorowanie swojego pokoju czy innych części domu. Jednym z lepszych pomysłów może okazać się girlanda z lampkami np. w kształcie duszków – powieszona na półce lub nad łóżkiem stworzy rewelacyjną atmosferę, a przy okazji zapewni odrobinę światła.

Brzdące lubiące kreatywność, mogą stworzyć ozdoby same lub wraz z rodzicami. Można wyciąć z kolorowych kartek nietoperze, pajęczyny, pająki czy inne motywy, kojarzące się z tym dniem. Ozdoby na Halloween to przede wszystkim dynia. Po usunięciu jej miąższu można dać najmłodszym szansę wykazania się i stworzenia pomysłowej dekoracji. Zabawa ta wymaga posługiwania się nożykiem, dlatego pomoc opiekuna okaże się niezbędna. Inspiracji i pomysłów na dyniową postać jest wiele, a jedyne co może ograniczać, to wyobraźnia.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając kostium?

Każdy maluch chce, aby jego kostium był wyjątkowy i w pełni oddawał postać, którą chce się stać. Najczęściej opiekunowie decydują się na wypożyczenie stroju w specjalnej wypożyczali, posiadającej takowe przebrania. Wybór w tego typu obiektach ogromny i z pewnością każdy znajdzie to, co spełnia jego oczekiwania zarówno pod kątem wizualnym, jak i rozmiarowym. Niemniej jednak wypożyczenie wymaga nakładu gotówki, w związku z czym niektórzy szukają alternatywnych metod.

W takim wypadku doskonałym pomysłem okaże się samodzielne zrobienie stroju dla pociechy. Przy odrobinie zaangażowania, ten będzie się niewiele różnił od tych z wypożyczalni. Pomysłów jest wiele, można, chociażby przerobić stare ubrania wykonując parę cięć lub przyszywając różne dodatki. Niektórzy tworzą kostiumy od zera za pośrednictwem materiałów takich jak np. bawełna, jednak wymaga to pewnych umiejętności od rodzica. Warto uszyć go według wyobrażeń i preferencji brzdąców, aby w pełni mogły cieszyć się tym dniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *