Centrum Zabawek

dziecko bawiące się drewnianymi zabawkami

Jak połączyć zabawę z ekologią?

Dzieci potrzebują zabawek, które umilają im czas i zabijają nudę. Dobrze my miały też one walory edukacyjne i wpływały korzystnie na rozwój psychofizyczny. Bardzo ważne jest to, aby wybierać zabawki bezpieczne, niezawierające żadnych szkodliwych substancji ani ostrych elementów. Godne polecenia są zabawki drewniane, które sprawdzą się już w przypadku najmłodszych. Jest to świetna alternatywa dla plastikowych, głośnych i kolorowych gadżetów, które nie są optymalnym wyborem i wbrew pozorom szybko się nudzą, trafiając do przysłowiowego kąta. Zabawki drewniane mają wiele zalet, można też liczyć na szeroki wachlarz wyboru.  

Co przemawia za tym, aby wybrać drewniane zabawki?

Klocki drewniane i inne zabawki wykonane z tego surowca towarzyszą dzieciom od wieków, są uniwersalne i ponadczasowe. Cieszą się ogromną popularnością, co wynika z ich wielu zalet. Można je sprezentować już najmłodszym dzieciom, sprawdzą się od pierwszych miesięcy życia. Szeroki wachlarz wyboru sprawia, że nie ma problemu z dopasowaniem zabawki do wieku i możliwości użytkownika. Zabawki z drewna są przyjemne w dotyku, estetyczne, kolorowe i bardzo atrakcyjne dla dzieci. Oddziałują one na zmysły dziecka, rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie, dają praktycznie nieograniczone możliwości zabawy. Pomagają w odkrywaniu otaczającego świata, wspierają wszechstronny rozwój dziecka. Może ono poznawać różne kształty, rozwijać motorykę. Zabawki drewniane są przy tym tak zaprojektowane, aby idealnie mieściły się w dziecięcych rękach, zapewniały przyjemne wrażenia dotykowe. Dziecko nie ma problemów z ich chwytaniem i użytkowaniem.

zabawki drewnianeW przypadku zabawek wykonanych z drewna można mówić o unikalności, oryginalnym designie. Zabawa nimi sprawia ogromną radość, dziecko może im przypisywać własne funkcje. Nawet proste zabawki z drewna mają wiele zastosowań, pozostawiają dziecku ogromne pole do działania. Na korzyść zabawek drewnianych przemawia także to, że łatwo utrzymać je w czystości. Dzieci mogą się nimi bawić dosłownie wszędzie, w domu i na podwórku. Gładka powierzchnia drewnianych zabawek, brak zakamarków i szczelin sprawia, że są bardzo higieniczne. Nie trzeba martwić się o to, że staną się siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów.

Dlaczego warto wybrać zabawki wykonane z drewna?

Zabawki drewniane są wielofunkcyjne, dziecko może używać ich na wiele sposobów. Rodzice nie muszą martwić się o to, że maluch szybko straci nimi zainteresowanie. Nie trzeba się obawiać o to, że szybko trafią do kąta, a więc ich zakup będzie długoterminową inwestycją, na wiele lat. Wraz z upływem czasu nie tracą one swoich pierwotnych walorów użytkowych ani estetycznych. Mogą być nawet przekazywane z pokolenia na pokolenia. Dziecko może przypisywać im nowe funkcje, co tworzy kolejne możliwości do świetnej zabawy. Pobudzają zmysł wzroku i dotyku, bardzo stymulują wyobraźnię. Dziecko nieustannie zastanawia się nad tym, w jaki sposób mogłoby jeszcze wykorzystać dany przedmiot. Zabawki drewniane są bardzo trwałe, wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ogromną ich zaletą jest to, że są one w pełni naturalne i ekologiczne, nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Zabawa nimi jest całkowicie bezpieczna, są pozbawione ostrych krawędzi i nieoszlifowanych brzegów. Rozbudzają ciekawość poznawczą, pozwalają się wyciszyć, uczą cierpliwości i koncentracji, ćwiczą sprawność manualną.

Jakie są dostępne zabawki drewniane dla dzieci?

drewniany samochodzikMogłoby się wydawać, że wybór zabawek drewnianych jest niewielki, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Najpopularniejsze są oczywiście drewniane klocki, za pomocą których można tworzyć rozmaite budowle przestrzenne, poznać litery i cyfry. Świetna opcją będą też puzzle drewniane, które można sprezentować już kilkumiesięcznemu dziecku. Posłużą do układania alfabetu, zwierząt, samochodów itd. Od szóstego miesiąca życia wspaniale sprawdzają się układanki, które również mają korzystny wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. Wybór jest ogromny, dzięki czemu nie ma problemu z dostosowaniem poziomu trudności do możliwości dziecka. Warto też sprezentować samochodzik z drewna czy nawet wózek drewniany do przewożenia zabawek. Dzieci uwielbiają drewniane pchajki na kółkach. Nawet książeczki dla najmłodszych mogą być drewniane. Ich strony są wzbogacone o kolorowe obrazki przedstawiające zwierzęta, owoce, warzywa, przedmioty codziennego użytku. Ciekawą opcją będą drewniane labirynty z kolorowymi kulkami, gdzie dziecko musi przeprowadzić kulkę po druciku z jednego punktu w inny.

Wspaniale sprawdzą się również kolejki z drewna, w zestawie z torami, wiaduktami, stacją kolejową i szeregiem innych elementów do tworzenia własnych konstrukcji. W sprzedaży znajduje się mnóstwo drewnianych zwierzątek, które świetnie nadają się już od pierwszego roku życia. Mogą być one na sznurku, wyposażone w napęd lub kółka. Drewniane domino także będzie interesującą zabawką, na klockach mogą znajdować się przeróżne obrazki. Drewniane stempelki o różnych kształtach są bardzo atrakcyjną zabawką w oczach dzieci. W sprzedaży znajduje się mnóstwo drewnianych kostek, które mogą mieć liczydło, zegar, kręcące się elementy. Ogromna popularnością wśród dzieci cieszą się kuchenne zabawki wykonane z drewna, dzięki czemu maluszek może towarzyszyć mamie podczas przygotowania posiłków, wcielić się w rolę kucharza. Drewniane domki dla lalek to marzenie każdej dziewczynki, wyposażone w meble i szereg innych akcesoriów. Nawet samoloty dla dzieci mogą być drewniane. Małe dzieci będą zachwycone konikiem na biegunach drewnianym. Można też stworzyć dziecku zabawkowy warsztat z narzędziami, w którym wszystko zostało zrobione z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *