Centrum Zabawek

żółta kaczuszka zabawka do kąpieli

Jak wybrać ciekawe zabawki do kąpieli dla pociechy?

Pierwsze kąpiele dziecka mogą wywołać wiele emocji. Smyk będzie wydawać się niezadowolony, jednak z czasem zacznie darzyć czas spędzony w wannie sympatią. Początki mogą wydawać się trudne — nagłe zanurzenie w wodzie czy też krople dostające się do oczu w najgorszych przypadkach będą dla malucha traumatycznymi doświadczeniami. Warto pamiętać, że podczas kąpania malca, należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów dotyczących jego samopoczucia, ponieważ zmęczony lub głodny będzie rozkojarzony. Aby kąpiele budziły miłe skojarzenia od samego początku, pomocne mogą okazać się kąpielowe zabawki. Zabawy w wodzie mogą stanowić motywację dla maluszka do tego, aby pozwolić rodzicom na wykonanie niezbędnych czynności. Ponadto, gry przy wykorzystaniu zabawek mogą mieć korzystny wpływ na dziecięcy rozwój psychoruchowy.

O zabawce do wanny pływającej żabką

piłki do kąpieliUznaniem cieszy się pływająca zabawka posiadająca wbudowany mechanizm, który umożliwia jej swobodny ruch po powierzchni wody. Aby „płynęła żabką”, należy odpowiednio zakręcić pokrętłem znajdującym się pod jej brzuszkiem. Zabawki do wanny tego typu wpływają znaczącą na motorykę małą dziecka i rozwijają koordynację psychoruchową. Maluszek nie tylko nauczy się jak używać podstawowych mechanizmów, ale i rozezna się z zależnością zachodzącą między przekręcaniem pokrętła i wywoływaniem ruchu. Ponadto, projekty takich zabawek uwzględniają nadanie im wyglądu, który jest przyjazny dla dziecka, przy czym gama wykorzystanych kolorów sprawia, że zabawka przyciąga dziecięcą uwagę na dłużej. Obserwowanie płynącego płaza może dać dużo frajdy i wpłynąć znacząco na nastrój dziecka podczas kąpieli.

Kolorowe książki do kąpieli

Kąpiele mogą także rozwijać wyobraźnię dziecka. Uznaniem cieszą się kolorowe książeczki edukacyjne. Warto pomyśleć o kupnie bajki ze względu na to, że ich czytanie zapewni maluszkowi rozwój emocjonalny — dziecko rozwija empatię, kształtuje indywidualne poczucie humoru i zwiększa zasób jego słownictwa. Ponadto, bajki mogą przybliżyć dziecku zasady funkcjonujące w społeczeństwie. Istnieje wiele produktów i warto podjąć decyzję ze względu na upodobania dziecka — czytanie historii ze zwierzątkami okaże się innym doświadczeniem dla dziecka niż przedstawienie przygody członków łodzi podwodnej. Opowiadanie historii będzie atrakcyjne dla dziecka z powodu barwnych bohaterów przygód jak np. lisek, królik lub myszka. Książeczka idealnie spełnia funkcję zabawki do kąpieli, dzięki piankowej konstrukcji, która sprawia, że jest odporna na działanie wody. Do jej osuszenia wystarczy miękka szmatka.

Gryzak jako zabawka do wanny

Estetyczne gryzaki powstały z myślą o uatrakcyjnieniu niemowlęcej kąpieli i pozwolą na przyciągnięcie uwagi dziecka wystarczająco mocno, aby dać rodzicowi czas na umycie maluszka. Zabawki do wanny występują we wielu wariantach, m.in. paw, łabędź, lisek, szop lub flaming. Warto pamiętać, że okres wyrzynania ząbków może być trudny dla niemowlęcia, dlatego gryzaki mogą skuteczniej złagodzić stres odczuwany przez maluszka. Ponadto, zimne gryzaki służą do uśmierzania bólu. Gryzaki często są wykonywane z naturalnego kauczuku i malowane za pomocą specjalnych barwników spożywczych, dzięki czemu jama ustna maluszka jest bezpieczna, a sama zabawka jest naturalna. Eksperci zalecają niewystawianie ich na działanie promieni słonecznych i bezpośredniego ciepła.

Żeglujące zwierzaki do kąpieli

delfinek do kąpieliCiekawym wyborem są też żaglówki ze zwierzątkami, które rozbudzą wyobraźnię dziecka i pozwolą mu na przeżycie wielu morskich przygód. Zabawki pomogą w opowiedzeniu wielu wartościowych historii i zainscenizowaniu morskich scen, których bohaterami mogą być m.in. miś polarny, pingwinek bądź lew morski. Odgrywanie scen wpłynie na zdolności komunikacyjne smyka, które przydadzą mu się w przyszłości. Zabawki do kąpieli tego typu nie tylko wyglądają atrakcyjnie dla dziecka, ale są wytrzymałe, dzięki czemu będą towarzyszami maluszka na dłużej. Produkty tego typu wykonuje się m.in. z pozostałości uzyskanych poprzez obróbkę drewna kauczukowego. Ponadto, zabawki barwi się za pomocą naturalnego barwnika, dzięki czemu nie działają na szkodę dziecka. Ekologiczna konstrukcja wpływa na ich wytrzymałość na m.in. ciśnienie, zabrudzenia czy też działanie wilgoci.

Kolorowe rury do kąpieli dla małego hydraulika

Wielokolorowe rurki do kąpieli są świetną zabawką dla malucha ciekawego świata, które pozwolą na stworzenie hydraulicznej instalacji. Składają się z elementów, które można ze sobą łączyć w dowolny sposób, dzięki czemu maluszek rozwinie swoją wyobraźnię. Łączenie zabawkowych komponentów jest czynnością wpływającą na poprawę dziecięcej motoryki małej. Mały hydraulik będzie mógł wykorzystać rury na wiele różnych sposobów, przy czym każda część posiada przyssawkę umożliwiającą przyczepienie konstrukcji nad wanną. Brzdąc korzystający z rur jako naczynek, będzie miał okazję poznać podstawowe zagadnienia fizyki. Ponadto, należy pamiętać o tym, że zabawki znacząco wpłyną na rozwój umiejętności logicznego myślenia.

Istnieje wiele typów  zabawek, dlatego przed podjęciem zakupów, warto zwrócić uwagę na to, które z nich będą atrakcyjne dla maluszka na tyle, aby umilić mu czas podczas kąpieli. Mycie smyka to codzienny rytuał, który powinien kojarzyć się mu z czymś pozytywnym, dlatego należy zwrócić uwagę na upodobania maluszka podczas wybierania zabawki. Odpowiedni wybór sprawi, że maluszek będzie zajęty zabawą, a rodzic będzie mógł zadbać w tym czasie o swoje dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *