Centrum Zabawek

projektor dla niemowlaka

Projektor gwiazd – pomoc w zasypianiu malucha

Projektory i lampki nocne to bardzo popularne urządzenia, które najczęściej spotykane są w pokojach dziecięcych. Uwielbiane przez kilkulatków, a nawet niemowlaki – uspokajają je oraz pomagają w zasypianiu. Rynek ofert tego typu produktów jest wyjątkowo szeroki, dlatego rodzice nie powinni mieć kłopotów z doborem odpowiednich gadżetów z tej kategorii dla swoich pociech. Jednak na co zwrócić uwagę i jaki sprzęt okaże się najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wyboru należy dokonać na podstawie własnych preferencji.

Dlaczego projektory dla dzieci cieszą się tak dużą popularnością?

projektor dla niemowlaka
Wyświetlacze gwiazd są jednym z rodzajów lampek nocnych wyposażonych w specjalną obrotową kopułę. Na jej powierzchni umieszczane są najróżniejsze wzory, które po włączeniu sprzętu, wyświetlają się na suficie lub ścianach, w zależności od ustawień i parametrów urządzenia. Projektor dla dzieci to świetne rozwiązanie dla brzdąców mających kłopoty z zasypianiem czy bojących się ciemności. Dzięki różnokolorowym diodom LED można dopasować je do ulubionych barw szkraba lub aranżacji wnętrza, aby całość była spójna. Ogromną zaletą tego typu rzutników jest to, że mogą projektować na dowolnych powierzchniach różne wzory – począwszy od gwiazd, przez księżyc, a skończywszy na zorzy. Rodzice mają mnóstwo możliwości do wyboru. Każdego dnia mogą wyświetlać pociechom coś innego, dzięki czemu te nie znudzą się tak szybko.

Rzutnik gwiazd jako pomoc edukacyjna

Warto podkreślić, że można znaleźć rzutniki gwiazd, które mają funkcję regulacji wielkości projektowanych na daną powierzchnię obrazów. Umożliwia to dopasowanie grafiki do odbiorcy czy pomieszczenia, dzięki czemu nawet na niewielkiej powierzchni uda się wyświetlić cały gwiazdozbiór. Projektor gwiazd dla dzieci będzie również świetnym pomocnikiem edukacyjnym. Rodzice już od najmłodszych lat mogą tłumaczyć swoim dzieciom, uczyć lub opowiadać bajki czy czytać o kosmicznych przygodach.

Na co zwrócić uwagę wybierając projektor gwiazd?

projektor dla niemowlaka

Rzutniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby emitowane światło nie oślepiało, umożliwiając tym samym swobodne spanie maluchów przy motywach wyświetlanych z urządzenia. Właśnie na ten aspekt powinni zwrócić uwagę rodzice, chcący zaopatrzyć się w taki gadżet dla swoich brzdąców. Niektóre modele mają także funkcje dźwiękowe. Najlepiej sprawdzają się spokojne melodie, kołysanki, które wprowadzą najmłodszych w stan snu. Uwolni to opiekunów od wieczornego śpiewania, kiedy nie mają na to czasu lub sił.

Przydatne funkcje wyświetlaczy gwiazd

Większość dostępnych na rynku rzutników gwiazd oprócz regulacji wielkości wyświetlanych motywów ma również możliwość dopasowania tempa obrotu. Projektor dla niemowlaka powinien mieć także wbudowany timer, dzięki któremu urządzenie będzie świecić przez określony czas, np. godzinę lub dwie. Dobrze, jeśli ma funkcję płynnego przechodzenia między kolorami, ponieważ w innym wypadku okaże się to męczące dla wzroku bobasa. Lepiej unikać włączania opcji dynamicznej zmiany kolorów w rytm muzyki, ponieważ może wywołać to niepokój u maluszka. Sprawdzi się to natomiast u starszych dzieci jako element zabawy do tańca.

Estetyczny wygląd wyświetlaczy gwiazd

Przed zakupem warto sprawdzić, czy oferowany rzutnik posiada pilot, który umożliwi sterowanie urządzeniem z większej odległości. Nie ma wówczas konieczności podchodzenia do niego, czy zdejmowania go z wyższego mebla, na jakim stoi. Uda się wtedy uniknąć przypadkowego obudzenia malucha –  zbędnym wchodzeniem do jego pokoju. Nie trzeba się obawiać, że projektor gwiazd będzie mało estetyczny i nie wpasuje się w aranżację pokoju. Aktualnie można go znaleźć pod najróżniejszymi postaciami – przypominającymi maskotki lub inne zabawki. Oprócz swojej głównej funkcji pełni również rolę dekoracyjną.

Opcja rzutnika dla niemowląt w formie karuzeli

Dostępne są także projektory wbudowane w karuzele, montowane nad łóżeczkiem niemowląt. Estetyczny wygląd, mnóstwo zawieszek w różnych kształtach i kolorach z pewnością zainteresuje maluszka przed snem czy tuż po przebudzeniu. Można włączyć też delikatną melodię lub wyświetlacz gwiazd na suficie. Subtelne światło i dźwięki nie wybudzi brzdąca całkowicie ze snu, ale uspokoi i da poczucie bezpieczeństwa.

Czym zasilane są rzutniki gwiazd?

Należałoby również wspomnieć o kwestii zasilania. Do wyboru są urządzenia akumulatorowe, na baterie czy nawet USB, do których w zestawie dołączane są ładowarki. Wybór powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji, jednak największą popularnością cieszą się gadżety na baterie, dostępne w większości sklepów czy nawet na stacjach benzynowych. Można zabrać je ze sobą w dowolne miejsce np. na wakacyjny wyjazd czy weekend u dziadków. Tego typu projektory dają wiele możliwości, ponieważ nie są ograniczane żadnymi przewodami. Rzutnik gwiazd to świetny pomysł na prezent urodzinowy czy świąteczny dla miłośników kosmosu i nie tylko. Pomoże w zasypianiu oraz nauce czy wspólnej zabawie. Nada innego wymiaru pomieszczeniu, sprawiając wrażenie galaktycznego wymiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *