Centrum Zabawek

twarz z nałożonymi tatuażami dla dzieci

Tatuaże zmywalne — doskonała zabawa dla najmłodszych

Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych. Powtarzanie schematów zachowań to m.in. najprostsza nauka relacji społecznych czy emocji. Nie dziwi zatem fakt, że również zdobienie ciała przy pomocy tatuaży dla dzieci jest coraz chętniej wybieraną zabawą wśród najmłodszych. W końcu niemal wszędzie spotykają one kolorowe lub czarno-białe rysunki na nogach, rękach czy nawet plecach i szyi rodziców oraz nieznajomych. Te małe istoty tak samo, jak dorośli chcą się wyróżniać, być w centrum uwagi oraz czuć się wyjątkowe. Wobec tego ważny dla nich jest chociażby sam wzór, wielkość, a także miejsce użycia tatuażu. Choć ozdoby te z pozoru nie są niczym nadzwyczajnym, dla maluchów mogą być świetną zabawą, dzięki której wyrażą swoją osobowość w gronie rówieśników. Mogą także stanowić ciekawy pretekst do nawiązania nowych znajomości i nie tylko.

Spośród różnorakich wariantów wybrać można obrazki tematyczne, najczęściej przedstawiające zwierzątka. W sklepach nie brakuje również propozycji odnoszących się do popularnych postaci z bajek czy możliwych zainteresowań dziecka, jak np. dinozaury, kosmos bądź pojazdy. Jeśli chodzi zaś o rozmiar i umiejscowienie tatuażu, możliwości jest wiele. Zazwyczaj są to małe elementy, które dzieci chętnie umieszczają na przedramieniu. Zdarzają się też ci odważniejsi, zdecydowani na duże rysunki zdobienie całych brzuszków lub pleców. Ponadto, w zależności od upodobań malucha, może on mieć kilka kolorowych obrazków na swoim ciele. Z kolei łatwa aplikacja i usuwanie tego rodzaju zdobień pozwala na ich zmianę w dowolnej chwili. Oczywiście, to nie wszystkie zalety, jakie można im przypisać. Na czym polega więc fenomen dziecięcych tatuaży?

Tatuaże tymczasowe i ich cechy

dziewczynka z tatuażami dla dzieci na twarzyObrazki przyklejane na skórę malucha są niemal wszędzie. Dołączane bowiem do książeczek, lodów, zabawek czy paczek z dziecięcymi artykułami. Ich kształty i kolory nie tylko przyciągają wzrok, ale także wzbudzają zainteresowanie. W końcu takie tatuaże stanowią ozdobę oraz rysunek w jednym. Co więcej, z powodzeniem mogą stać się motywem przewodnim tematycznej imprezy urodzinowej malucha, podczas której wspólnie z rówieśnikami będzie on pobudzał zarówno swoją wyobraźnię, jak i kreatywność. To z kolei pomoże mu nie tylko otworzyć się na kontakty z innymi dziećmi, ale także odkryć osobowość. Chęć przyozdabiania ciała może świadczyć również próbach budowania pewności siebie, a co za tym idzie, być ciekawym pretekstem do poznania różnych cech, jak np. odwagi lub indywidualności. Umiejętność dokonania wyboru konkretnych wzorów to swego rodzaju kształtowanie upodobań małej istoty. Jeśli dodać do tego możliwość poznania przez dziecko zainteresowań innych, zabawa w mini studio tatuażu może być szansą na naukę szacunku dla odrębności, a nawet pracy w grupie.

Jeśli chodzi o samo usuwanie tego typu zdobień ze skóry, istnieje kilka domowych, a zarazem bezbolesnych sposobów na pozbycie się tatuaży zmywalnych dla dzieci. Dobrze sprawdzą się nawilżane chusteczki dla niemowląt. Wystarczy tylko pocierać nimi kolorowy obrazek do momentu, aż ten zacznie się kruszyć. Równie prostą i niewymagającą szczególnego wysiłku metodą jest użycie taśmy klejącej. W tym przypadku ważne jest, aby była ona tak samo szeroka, jak ozdoba, którą chce się usunąć. Pozwoli to bowiem uniknąć dodatkowych podrażnień skóry malucha. Niemniej, należy przycisnąć lepką jej stronę do wzoru, a następnie powoli odklejać. Czynność tą natomiast powtarzać do momentu całkowitego zaniknięcia tatuażu. Przyjaznym sposobem służącym do zlikwidowania niechcianego obrazka, jest również zastosowanie lakieru do włosów, mydła oraz wody. Proces ten polega na rozpyleniu substancji w miejscu rysunku i pozostawieniu jej do wyschnięcia. Kolejnym krokiem jest starcie kolorowej ozdoby ręcznikiem. Ewentualne jej pozostałości należy z kolei umyć mydlanym roztworem.

Tatuaż brokatowy jako alternatywa dla naklejanego

dziewczyna trzymająca tatuaży zmywalne dla dzieciNie ulega wątpliwości, że tymczasowe tatuaże to ciekawa zabawa dla najmłodszych. Jej mnogość zalet powoduje, że staje się główną atrakcją pikników rodzinnych czy kinderbali. W związku z tym producenci prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej oryginalnych wzorów, wśród których rosnącą popularność zyskują tatuaże brokatowe dla dzieci. Ich wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że są błyszczącą ozdobą ciała, a zatem mogą być traktowane nie tylko jako kolorowy rysunek zgodny z upodobaniami malucha, ale także biżuteria. Ponadto prosta i szybka aplikacja umożliwia ich samodzielne wykonanie. Istnieją bowiem gotowe zestawy dla ośmiolatków zawierające szablony i niezbędne akcesoria do przyozdabiania ciała tego rodzaju obrazkami. Wystarczy, aby mali artyści postępowali zgodnie z instrukcją, a ich wspólne spędzanie czasu stanie się doskonałym sposobem na rozwój kreatywności czy po prostu wzajemnej interakcji. Do zalet tych tatuaży zaliczyć trzeba również atrakcyjność i trwałość, która sprawia z kolei, że w kolejce po nie ustawia się młodzież, a nawet dorośli. Dzięki zastosowaniu specjalnego kleju utrzymują się one na skórze do 7 dni (czasami dłużej). Nie można nie wspomnieć, że to stosunkowo tania atrakcja polegająca m.in. na natłuszczeniu skóry we wskazanym miejscu, przyklejeniu szablonu, a następnie nałożeniu kleju i brokatu.

Tymczasowe tatuaże dla dzieci to nie tylko różnorodność wzorów czy kolorów, ale także prosta aplikacja i usuwanie. Tego typu efektowne ozdoby wymagają jedynie odpowiedniego przygotowania skóry malucha oraz dopasowania wariantu do jego preferencji. Co więcej, te brokatowe są na tyle uniwersalne, że spełniają nawet oczekiwania dorosłych. Warto przy tym dodać, że najlepiej wybierać produkty zarówno estetyczne, jak i bezpieczne. Dobrze, aby zabawa z nimi była kreatywna i dodatkowo nie powodowała uciążliwych skutków ubocznych w postaci alergii lub podrażnień. Warto wybierać zatem sprawdzone produkty. Niemniej, potencjał dziecięcych tatuaży jest ogromny. Odpowiednie ich wykorzystanie otwiera przed maluchami możliwości rozwoju wielu umiejętności poznawczych, społecznych oraz manualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *