Centrum Zabawek

W czym zabrać na spacer napój dla dziecka?

Czasami spacer z dzieckiem może okazać się problematyczny. Maluchy w zależności od wieku mają różne potrzeby, a zaspokojenie ich często wymaga natychmiastowej reakcji rodzica. Właśnie dlatego ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie coś do wypicia i zjedzenia dla szkraba. Nauka kontrolowania pragnienia przychodzi z czasem, w związku z czym nie warto stawiać wobec pociechy wygórowanych oczekiwań w tym zakresie. Doprowadzi to wyłącznie do frustracji obu stron. Chcąc zabrać ze sobą wodę, sok czy jakikolwiek inny napój warto zaopatrzyć się w odpowiedni bidon. Obecnie rynek obfituje w wiele ich rodzajów, przez co trudno zdecydować się na jeden model. W mętliku informacji warto jednak na chwilę przysiąść i zastanowić się nad tym, czego oczekuje się od produktu. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy kubeczek jest odpowiedni do wieku dziecka. Główną rolę odgrywa tutaj rodzaj dzióbka. Przy wyborze należy uwzględnić również preferencje brzdąca, który mógł już bardziej upodobać sobie konkretne motywy, np. samochody, księżniczki, bądź misie. Z takich buteleczek będzie chciał korzystać częściej. Kolejną istotną kwestią powinna być jego szczelność. Dzięki temu można zapakować bidon w plecaczek malucha. Wtedy ten będzie mógł zabrać go do np. przedszkola bez niebezpieczeństwa zalania pozostałych przedmiotów. Czystość bidonów, jak i wszelkich innych naczyń, w których podaje się jakiekolwiek produkty spożywcze, jest bardzo istotna. Trzeba o to zadbać za każdym razem, gdy przygotowuje się malcowi coś do picia. W ten sposób ograniczy się ryzyko rozwijania się w nich różnego rodzaju bakterii, pleśni i grzybów, co mogłoby prowadzić do licznych infekcji i chorób u pociechy, a tym samym konieczności wizyt u lekarza. 

Rodzaje bidonów

bidon dla dzieciWybierając bidon, warto kierować się nie tylko wyglądem, ale również jego rodzajem. Obecnie możemy kupić między innymi niekapek, kubeczek ze słomką, termiczny lub odpowiednio wyprofilowany. Pierwszy wariant jest odradzany przez wielu specjalistów z uwagi na możliwe zaburzenia odruchu picia i wady zgryzu. Już od pierwszych momentów, gdy ma się możliwość podania maluchowi rozwodnionej kaszki, jogurtu czy jakiegoś napoju należy sięgnąć po specjalny kubeczek. W ten sposób brzdąc wykształca w sobie umiejętność chwytania i prawidłowego przyjmowania pokarmu. Cena nie powinna być najważniejszą kwestią, która sugerowałaby wybór produktu, takiego jak bidon dla dzieci. Zarówno ten tani, jak i drogi może być kiepskiej jakości. Na co w takim razie trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na materiał, z jakiego został wykonany. Słabe plastiki mogą nie tylko pozostawiać nieprzyjemny zapach i posmak, ale również szybko ulec zniszczeniu. Bidon ze słomką jest ciekawą propozycją. Dostępny jest w bajkowych motywach, przez co szkraby często po nie sięgają. Przede wszystkim jednak urozmaica picie za pomocą plastikowej rurki. Przyjmowanie przez dzieci odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne. Nierzadko są w tym dość oporne, a taka forma kubeczka może w tym pomóc strudzonym rodzicom. Jednak nie tylko rodzaj jest kluczowym aspektem w jego wyborze. Zdecydowanie warto postawić na ten ze stali nierdzewnej, który pozbawiony będzie plastiku, BPA i innych szkodliwych związków. Kupienie bidonu ze szkła nie będzie dobrym pomysłem. Dzieci mają różne pomysły i butelka mogłaby szybko rozbić się rzucona na ziemię i, co gorsza, wyrządzić krzywdę maleństwu. Ważna jest także praktyczność.

Bidon podczas długich wędrówek

bidon dla dzieci

Bidon będzie przydatnym elementem nie tylko podczas wyprawiania dziecka do szkoły czy na spacery. Sprawdzi się również przy dłuższych i krótszych wycieczkach. Ponadto kubek wielorazowego użytku pozwoli ograniczyć produkcję plastiku, co jest bardzo ważne i cenione w obecnych czasach. Przebyte kilometry powodują pragnienie zarówno u maluchów, jak i dorosłych, w związku z czym bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie się np. podczas górskich wędrówek. Szczególnie powinno się zadbać o to w przypadku swoich szkrabów, aby nie doprowadzić do odwodnienia, zwłaszcza gdy temperatury są wysokie. Jednak zima to także czas, gdy wiele osób, zamiast siedzieć w domu rusza na szlaki. Dla takich aktywnych rodzin z dziećmi z pewnością sprawdzi się bidon termiczny. Jego konstrukcja pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury przechowywanego tam napoju, chociażby herbaty. W ten sposób będzie można nie tylko ogrzać, ale i napoić malca. W obu tych przypadkach kluczowym aspektem może okazać się rozmiar butelki. Im mniejsza, tym z pewnością mniej problemów będzie sprawiała podczas transportu i nie obciąży dodatkowo wagi plecaka. Dzięki odpowiednim rozmiarom bez problemu włoży się go nawet do plecaka pociechy. Te z pewnością nie będą wymagały tak dużej pojemności, w związku z czym lepiej jest zainwestować w wariant półlitrowy niż np. litrowy. Jak się więc okazuje, bidony sprawdzają się nie tylko podczas codziennych spacerów, ale również przy długich wycieczkach i podróżach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *