Centrum Zabawek

huśtawka dla dzieci

Zamień ogród w przestrzeń zabawy i wypoczynku dla dziecka

Wraz z nadejściem okresu wiosenno-letniego zaczyna się pielęgnowanie drzewek owocowych w ogrodach, przeprowadzanie porządków w domach i na działkach. To również czas pięknej pogody i wielu możliwości na aktywność z dziećmi. Spacery, chodzenie na place zabaw i do parku to świetna rozrywka. Dla tych, którzy nie mają w pobliżu takich obiektów, ale posiadają wolną przestrzeń na swojej posesji, świetnie sprawdzi się przydomowa wersja z huśtawką, zjeżdżalnią czy piaskownicą. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można mnóstwo inspiracji i produktów przystosowanych do warunków zewnętrznych. Aby móc jakkolwiek działać w tym temacie niezbędne będzie oczyszczenie przestrzeni z niebezpiecznych elementów, zabezpieczenie ostrych krawędzi oraz przygotowanie podłoża. Place zabaw, które można mieć w ogródkach, muszą być bezpieczne i gotowe na różne scenariusze – nie tylko niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzieci potrafią mieć dziwne pomysły, dlatego nawet w chwili nieuwagi osoby dorosłej nie powinno zdarzyć się nic złego.

Przydomowy plac zabaw

huśtawka dla dzieciPlac zabaw na wyłączność to marzenie każdego dziecka. Na rynku znaleźć można gotowe zestawy z domkami, do których trzeba wspinać się na linie lub wchodzić po drabince, aby wejść i zjechać zjeżdżalnią, by się wydostać. To także świetna kryjówka, gdzie maluchy mogą trzymać swoje skarby. Wyposażenie chatki w koce lub kołdrę to dobry sposób na ochronę ich przed zimnem podczas zabawy. Do wyboru wśród wielu dostępnych akcesoriów znajduje się również huśtawka dla dzieci do ogrodu. To urządzenie uwielbia spore grono brzdąców. Korzystając z niej, stają się spokojniejsze, ale też rozwijają swój zmysł równowagi oraz koordynację ruchową. Warto wspomnieć, że u maluszków powyżej 3. roku życia huśtanie się wzmacnia mięśnie. Kupując taki produkt do własnego ogrodu, powinno się zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania, a także potencjalne zabezpieczenia. Solidne wykonanie pozwoli na dłuższe cieszenie się i korzystanie z niej przez kilka sezonów. Huśtawka musi być solidnie przymocowana tak, aby nie miała możliwości przemieszczenia się.

Basen, czyli ochłoda i beztroska zabawa w wodzie

Wysokie temperatury na zewnątrz są męczące nie tylko dla dorosłych, ale również pociech. Dlatego warto wynagrodzić im ten czas, organizując odpowiednią zabawę. Do gustu najmłodszych z pewnością przypadnie basen ogrodowy dla dzieci. W zależności od wielkości brzdąca oraz wolnego miejsca do dyspozycji należy dobrać go zarówno pod względem pojemności, jak i kształtu. Dla maluszków najlepszą alternatywą są te małe, w których mogą się popluskać i schłodzić. Większe warianty sprawdzą się przy nieco starszych pociechach. Gadżetami urozmaicającymi zabawę w basenie, mogą być dmuchane koła, zwierzęta, piłki plażowe itp. Warto jednak zadbać o to, aby woda była ciepła. Nie można zapominać o bezpieczeństwie, dlatego każda zabawa z udziałem wody musi być nadzorowana przez osobę dorosłą. Gdy „pływalnia ogrodowa” nie jest wykorzystywana, należałoby odpowiednio ją zabezpieczyć, tak, aby żadne zanieczyszczenia nie dostawały się do środka, ale też przed dziećmi.

Namioty w różnej postaci

Najmłodsi uwielbiają miejsca, w których mogą się schować, dlatego narzucanie koca na stół można szybko zastąpić namiotami. Dostępne są one w wielu rozmiarach, kolorach, a także kształtach. Dzięki temu dopasowanie ich do preferencji maluchów nie będzie wcale takie trudne. W ostatnim czasie na popularności zyskał namiot tipi dla dzieci, w kształcie trójkąta o podstawie kwadratu. Tworzony jest na podobieństwo indiańskich schronień. Dzięki temu maluchy mają wystarczającą przestrzeń do zabawy, w której poczują się bezpiecznie, a włożenie do środka poduszek sprawi, że wewnątrz będzie jeszcze bardziej klimatycznie oraz przytulnie. Materiałem stosowanym do ich wykonania najczęściej jest bawełna. Dzięki niej tego typu akcesoria gwarantują przewiewność. Maluchy mogą przebywać w środku nawet w ciepłe dni. To również świetne zabezpieczenie dzieci przed promieniami słonecznymi negatywnie wpływającymi na stan ich skóry. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby korzystać z tych namiotów zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Lekkość konstrukcji pozwala na szybkie oraz bezproblemowe przeniesienie ich z działki do pokoju dziecięcego. Sprawdzają się one u dzieci w każdym wieku. Dziecięca wyobraźnia pomaga w kreatywnym zajęciu swojego czasu – „biwakowanie z latarką” czy spotkanie na herbatkę z wszystkimi maskotkami.

Podejście ze zdrowym rozsądkiemhuśtawka dla dzieci

Choć możliwości na stworzenie ogrodu marzeń dla dzieci z basenem, własną zjeżdżalnią, huśtawką czy piaskownicą istnieje naprawdę wiele, warto także czasem wybrać się z nimi w miejsca publiczne, gdzie będą mogły pobawić się z rówieśnikami. Kontakt z innymi maluchami jest bardzo ważny i znacząco wpływa na rozwój pociechy. Zabawa zawsze okazuje się świetna, jednak w grupie bywa jeszcze lepsza. Warto pomyśleć o zaaranżowaniu własnej podwórkowej przestrzeni. Ma się wtedy pewność, że nikt obcy nie podejdzie do dziecka, oraz w kwestii zachowania 100% bezpieczeństwa. Rodzice mają okazję do tego, by przeczytać książki lub napić się kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *