Centrum Zabawek

okulary do pływania dla dzieci

Okulary do pływania dla dziecka – jakie wybrać?

Wysokiej jakości gogle to jeden z najważniejszych akcesoriów podczas aktywności w wodzie. Jak jednak wybrać odpowiednie okularki do pływania dla dzieci? Czym kierować się podczas zakupu, aby dobrze spełniały one swoją rolę? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jakie okulary będą najlepsze dla Twojej pociechy!

Dlaczego warto kupić okulary do pływania dla dzieci?

 

okulary do pływania dla dzieciMoże się wydawać, że okulary do pływania dla dzieci to dodatek, który przydaje się jedynie wtedy, gdy nasze pociechy profesjonalnie zajmują się pływaniem lub z powodzeniem rozwijają swoje „wodne” hobby, np. uczestnicząc regularnie w zajęciach na basenie. Czy faktycznie tak jest? Nic bardziej mylnego! Okulary do pływania to niezbędny przedmiot nie tylko wtedy, gdy korzystamy z zamkniętego basenu, gdzie poziom jakości wody jest poddawany stałej kontroli. Świetnie sprawdzą się też w przypadku otwartych kąpielisk, w których nie można być pewnym czystości – takie okulary zapobiegają wówczas dyskomfortowi wynikającemu z dostawania się wody do oczu. Są więc dobrą ochroną przed wnikaniem do organizmu bakterii, chloru czy piasku. Będą więc idealnym zabezpieczeniem przed powstawaniem infekcji czy chorób oczu, np. zapalenia spojówek. Dodatkowo dzięki dobrze dobranym goglom można komfortowo podziwiać podwodny świat lub bez zmartwień skupić się na zdobywaniu nowych umiejętności pływackich.

Rodzaje okularów do pływania

 

okulary do pływania dla dzieciDostępna na rynku oferta różnych typów okularów do pływania dla dziecka umożliwia odpowiedni wybór zgodny z indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Jakie gogle możesz kupić dla swojej pociechy?

Okulary miękkie – to standardowy, najbardziej podstawowy typ gogli pływackich, chętnie używany przez amatorów, choć oczywiście nie jest konkretnie dla nich przeznaczony. Sprawdzi się każdemu, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z pływaniem i wszystkim tym, którzy oczekują komfortowych rozwiązań. Te okulary wyróżniają się tym, że – jak sama nazwa wskazuje – są miękkie i niezwykle elastyczne. Zwykle posiadają silikonowe, przylegające do skóry uszczelki, dzięki którym woda nie przedostaje się do oczu.

Okulary półtwarde – należą do tych mniej sprężystych. Wyposażone są w elastyczną uszczelkę, jaką znamy z miękkich gogli, lecz sama ich oprawa z ramką jest twarda, przez co zapewnia większą szczelność. Ich budowa stworzona została z myślą o bardziej zaawansowanych osobach. Jeśli więc Twoje dziecko trenuje i wiąże swoją przyszłość z pływaniem, to zdecydowanie warto zakupić ten typ okularów. Co ważne, początkowo mogą wydawać się mało komfortowe w użyciu, jednak odpowiednie dobranie i przyzwyczajenie się szybko niweluje to odczucie.

Okulary twarde (zwane też okularami szwedzkimi) – to gogle, które ze względu na swoją konstrukcję i potrzebę samodzielnego złożenia będą odpowiednim wyborem dla profesjonalistów i zawodowych pływaków.

Jak dobrze dobrać okularki do pływania dla dzieci?

Dobrze dobrane okulary do pływania to przede wszystkim takie, które będą wykorzystane zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Jeśli Twoja pociecha dopiero zaczyna odkrywać pływacki świat i jeszcze nie wie, czy stanie się to jej pasją, to zdecydowanie lepiej zakupić gogle miękkie. Koniecznie warto zwrócić też uwagę, czy posiadają one powłokę antifog, czyli ochronę zabezpieczającą szkła przed parowaniem. To cecha, która znacząco ułatwia komfortowe korzystanie z gogli podczas uprawiania sportu. Dodatkowo przy ich dobieraniu należy zwrócić uwagę na to, by były dopasowane do kształtu i rozmiaru głowy dziecka. Wybrane gogle nie powinny być za luźne, a uszczelka w jakikolwiek sposób odstawać. Nie warto też decydować się na zakup zbyt ciasnych, „wbijających” się w skórę okularów, ponieważ z pewnością będą źródłem dużego dyskomfortu. Najlepszym rozwiązaniem jest zaproponować kilka typów do przymierzenia i wybrać ten, który spełni wszystkie oczekiwania Twojego dziecka!

Podsumowanie

Wybór dobrej jakości gogli to konieczność, jeśli chcemy zadbać o maksymalny komfort swojej pociechy podczas aktywności wodnych. W trakcie zakupów trzeba sprawdzić, czy wybrany produkt jest wygodny i dobrze przylega do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *