Centrum Zabawek

meble dziecięce

Wybór mebli do pokoju dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie dla każdego rodzica – koniecznie trzeba zadbać nie tylko o piękny, zgodny z zainteresowaniami i gustem malucha wystrój, ale również o odpowiednio dobrane do wieku meble dziecięce. Dowiedz się, czym dokładnie kierować się podczas podejmowania ostatecznych decyzji zakupowych.

Wybór mebli do pokoju dziecka
O czym pamiętać wybierając meble dla dziecka?

Przy aranżacji pokoju swojej pociechy powinno się oczywiście zwracać uwagę na kwestie estetyczne – tak, aby dziecko czuło się dobrze w przygotowanej dla niego przestrzeni, a korzystanie z mebli było dla niego przyjemne. Znacznie ważniejsze są jednak inne cechy, które powinny posiadać wybrane przez rodziców meble. Jakie?

Bezpieczeństwo

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, koniecznie trzeba wybrać takie, które przede wszystkim będą spełniały wszelkie kryteria bezpieczeństwa. To najważniejszy aspekt, jaki powinien być weryfikowany przez rodziców podczas przeglądania dostępnych opcji. W tym temacie zdecydowanie warto sprawdzić, czy wybrany zestaw posiada różnego rodzaju certyfikaty bezpieczeństwa lub wymogi zgodne z normami Unii Europejskiej. Jeśli podczas wykończenia zostały użyte farby, koniecznie trzeba sprawdzić, czy są nietoksyczne.

Materiał i jakość wykonania

 

meble dziecięceZ poczuciem bezpieczeństwa i maksymalnej ochrony zdrowia malca będzie łączyć się nie tylko kwestia tego, czy dane meble spełniają konkretne wymagania. Równie istotne jest zwrócenie uwagi na wykorzystywane przy produkcji materiały. Najlepiej zdecydować się na zakup mebli, które są wyprodukowane z drewna, przez co będą odporne na uszkodzenia i niezwykle trwałe. Taki zakup to też gwarancja użytkowania na długie lata oraz solidnego wykonania. Zdecydowanie warto także przyjrzeć się temu, jak producent zadbał o kwestię wykończenia i jego jakości.

Funkcjonalność

Odpowiednie meble to też takie, które są funkcjonalne – czyli praktyczne, łatwe w utrzymaniu czystości i jednocześnie są na tyle uniwersalne, że posłużą na lata. Warto w tym przypadku wybrać zestawy, z których malec będzie faktycznie korzystał, a przy tym sprawdzą się na dłużej, niezależnie od jego wieku.

Sprawdzone źródło zakupu

Meble dziecięce powinny być także kupione w zaufanym sklepie, który będzie dla rodziców najlepszym dowodem jakości. Wybór sprawdzonego dostawcy jest też ważny z jeszcze jednego powodu, a mianowicie pewności gwarancji.

Jakie meble dziecięce wybrać?

Aranżacja dziecięcej przestrzeni wiąże się z wyborem konkretnych zestawów mebli dla swojej pociechy, a te zależą przede wszystkim od jej wieku.

Meble dla niemowlaka

Jeśli jesteś rodzicem niemowlaka, to wiesz, jak ważny jest zakup mebli stworzonych z myślą o najmłodszych. Wówczas koniecznie trzeba wybrać zestaw, w którym będzie łóżeczko, komoda z przewijakiem oraz pojemna szafa, mieszcząca wszystkie niezbędne rzeczy. Co ciekawe, na rynku istnieją obecnie rozwiązania, dzięki którym niektóre meble nie będą przeznaczone do wykorzystania jedynie w wieku niemowlęcym, ale też później. Przykładem może być komoda z łatwym do zdemontowania przewijakiem. Warto sprawdzić, co teraz oferują sklepy meblowe – być może uda się dobrać meble, które posłużą na lata.

Meble dla dzieci w wieku szkolnym

Dzieci w wieku szkolnym potrzebują już większej ilości mebli – tutaj dochodzi chociażby miejsce na przechowywanie licznych zabawek, regały na książeczki czy niezwykle ważne biurko dla dziecka z odpowiednio dobranym krzesłem lub fotelem. W tym przypadku zdecydowanie nie powinno się oszczędzać, ponieważ może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Dobrze dobrane biurko i krzesło to klucz do kształtowania prawidłowych nawyków związanych z przyswajaniem nowej wiedzy. To też istotne, aby mieć pozytywny wpływ na zdrowie kręgosłupa swojego malca.

Podsumowanie

Zakup mebli do pokoju dziecka to zwykle inwestycja na lata, ale tylko wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni zestaw. Jaki? Przede wszystkim bezpieczny, solidnie wykonany, ale też uniwersalny – nie tylko pod kątem estetycznym, lecz także funkcjonalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *