Centrum Zabawek

domek dla lalek z zawieszonym kluczykiem

Co daje dziecku zabawa domkiem dla lalek?

W sklepach pojawia się coraz większa różnorodność zabawek interaktywnych, które mimo posiadania wartości edukacyjnych i stymulujących zmysły odbierają dzieciom możliwość kreatywnego spędzania czasu. Z tego powodu jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie wciąż pozostają lalki oraz przeznaczone dla nich domki i akcesoria. Ten tradycyjny sposób zabawy może spełniać wiele ról w prawidłowym rozwoju malucha.

Rozwój wyobraźni i kształtowanie zachowań dziecka

kolorowy domek dla lalekZabawki edukacyjne mają na celu pomoc we wzroście i wychowaniu najmłodszych. W szczególności ważną rolę w tych procesach odgrywają domki do zabawy lalkami lub figurkami. Spędzanie czasu poprzez wymyślanie scenariuszy i historyjek, które odgrywa się za pomocą zabawek, może uczyć dziecko empatii, a także wyrażania uczuć i emocji. Dodatkowo wspomaga jego naukę mowy, ponieważ mobilizuje malucha do wymyślania kwestii, które wymawia na głos. Jest to również doskonały sposób na rozwój motoryki małej, poprzez ustawianie mebelków czy przebieranie lalek. Koordynacja wzrokowo-ruchowa będzie niezbędna w dalszych latach życia, dlatego warto wspierać ją poprzez zabawy. Bez względu na płeć dziecka może się ono uczyć rodzinnych zachowań, co pomoże mu w późniejszym budowaniu relacji z bliskimi. Podczas zabawy maluch będzie używał stwierdzeń zasłyszanych w domu, dlatego przy wykonywaniu codziennych czynności można uczyć malucha, jakie są prawidłowe rodzinne zachowania.

Edukacyjna zabawa

W rozwoju malucha dużą rolę odgrywa kreatywność. Dobrze oddziałują na nią zabawki, które nie zmuszają dziecka do zabawy w jeden, określony sposób. Domek dla lalek pozwala najmłodszym tworzyć własne scenariusze, a także kreować otoczenie, w którym będą się one odbywać, poprzez ustawianie mebelków i wytyczanie wyimaginowanych granic oraz ścieżek. Są to doskonałe ćwiczenia wzmacniające zmysł estetyczny i przestrzenny. Kiedy dziecko relacjonuje samodzielnie wymyśloną i prowadzoną zabawę, jednocześnie uczy się rozwiązywać pojawiające się problemy, a także układać w głowie przebieg historii. Dodatkowo rodzice mogą wykorzystać zabawę lalkami, aby przedstawiać maluchowi nieznane mu sytuacje, jak na przykład wizyta u stomatologa czy pierwszy dzień w szkole. Bycie w nieznanym wcześniej miejscu jest dla malucha stresujące, dlatego dobrze będzie z nim przećwiczyć, jak należy tam postępować. Jest to uniwersalna zabawa, z której skorzysta każde dziecko.

Nauka pracy w grupie

Za pomocą lalek oraz przeznaczonych im akcesoriów maluchy mogą bawić się samodzielnie, z rodzicami, a także z rówieśnikami. Spędzanie wspólnego czasu z dorosłymi może być dobrym sposobem na nauczenie się, jakie czynności i słownictwo są wskazane w konkretnych momentach, poprzez symulowanie rozmów i sytuacji. Przy zabawie z rodzeństwem czy kolegami maluchy mogą ćwiczyć swoją asertywność, a także uczyć się negocjowania. Różnorodne mebelki dla lalek pozwalają dowolnie urządzać domek, a wybór aranżacji jego wnętrza, zależy tylko od wspólnie podjętych decyzji maluchów. Dzielenie się posiadanymi zabawkami, nadawanie ról swoim postaciom, a także kierowanie przebiegiem zdarzeń są świetnymi sposobami na naukę współpracy. Umiejętność pracy w grupie będzie potrzebna maluchowi w szkole, dlatego warto przedstawić ją dziecku już podczas pierwszych rodzinnych zabaw.

Doskonały pomysł na prezent – domek dla lalek

dziecko bawiące się domkiem dla lalekSzukając najlepszego upominku dla maluchów, najczęściej wybiera się produkty oferowane w działach z zabawkami. Nic w tym dziwnego. Wiele gadżetów przeznaczonych dla dzieci, ma bowiem funkcje edukacyjne, dzięki którym będzie im łatwiej wkroczyć w nową rzeczywistość kiedy zaczną naukę w przedszkolu lub szkole. Domki do zabawy lalkami, to wartościowe prezenty, z których maluchy będą korzystać przez długi czas. Sprawdzą się już w bardzo młodym wieku i mogą towarzyszyć dzieciom przez kilka kolejnych lat. Będą one uczyły się poprawnych zachowań w wielu sytuacjach rodzinnych, a także trudnych rozmowach z rówieśnikami. Sklepy z akcesoriami dla najmłodszych oferują różnorodne domki, zrobione z plastiku lub drewna, w których można bawić się specjalnie przystosowanymi do ich wielkości lalkami lub figurkami. W za

Lekarze i psychologowie często zwracają uwagę na istotność odgrywania ról w życiu maluchów, które początkowo naśladują zachowania swoich rodziców, a z czasem zaczynają być coraz ciekawsze świata. Rekomendowanymi zajęciami dla dorastającego smyka są „gra w zawody” oraz „zabawa w dom”, przy czym należy o maluszku myśleć, jak o „czystej tablicy”, która dopiero zyskuje nowe doświadczenia.

W okresie dorastania warto przedstawiać mu różne zawody, przy czym odtwarzanie charakterystycznych dla nich czynności pozwoli oswoić go z normami istniejących w realnym świecie i ugruntować w nim podstawowe społeczne zachowania. Z tego powodu, rodzice mogą wpłynąć na jego rozwój poprzez pokazywanie mu tego, jak działają konkretne profesje i kupowanie zabawek, które pomogą mu wcielić się w osobę wykonującą daną pracę. Zdaniem ekspertów, zawodem cieszącym się uznaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek jest fotograf.

leżności od tego, jaka estetyka podoba się dziecku i rodzicom, inny model sprawdzi się lepiej wręczony w prezencie.

Estetyczna zabawka na długie lata

Poza wartościami edukacyjnymi, jakie otrzyma dziecko, ważna jest również estetyka zabawek, ponieważ stają się one ważną częścią domowej przestrzeni. Większe gadżety dla dzieci nie są zwykle chowane do pudełka, kiedy się z nich nie korzysta, dlatego ważne jest, aby ładnie wyglądały w pokoju dziecięcym czy w salonie. Drewniany domek dla lalek, to estetyczna i wytrzymała zabawka, która przez lata zachowa swój wygląd oraz właściwości. Jest również bezpieczna dla najmłodszych, ponieważ mebelki oraz poszczególne elementy całej konstrukcji wykonane są z wielką dbałością o szczegóły. Fragmenty zabawki czy ścian domku nie odłamią się w odróżnieniu od akcesoriów zrobionych z plastiku. Wykonanie z drewna sprawia, że zabawki te charakteryzują się ładnym matowym wykończeniem, w wielu przypadkach są też malowane farbami na bazie wody. Domek, przekazywany kolejnym pociechom będzie stanowił ważny element codziennej nauki i zabawy przez długi czas. 

Drewniane domki do zabawy lalkami, to akcesoria, które od setek lat uczą najmłodszych kreatywności, asertywności i estetyki. KIlkuletnie dzieci poznają nowe rzeczy, doświadczają nieznanych im wcześniej emocji, a także sytuacji, w których jeszcze nie wiedzą, jakie zachowania są poprawne. Domek może pomóc maluchom w nauce mowy, wyrażania uczuć, a także radzenia sobie w nieznanym im otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *