Centrum Zabawek

Naklejki ścienne w kształcie gwiazdek na ścianie pokoiku obok obrazków

Łatwiejsze zasypianie z fluorescencyjnymi naklejkami

Rodzic urządzający pokój dla dziecka musi brać pod uwagę wszystkie jego potrzeby. Ważna jest nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. Pierwsze noce w większym łóżku bez towarzystwa mamy lub taty mogą być dla malucha przerażające, przez co dzieci bardzo często boją się zasypiać przy zgaszonym świetle. W swoim pokoju muszą czuć się komfortowo, dzięki czemu łatwiej będzie im pokonywać lęki.

Co zrobić kiedy dziecko boi się ciemności?

śpiąca dziewczynka przytulająca maskotkęW sytuacji, kiedy maluch budzi się w nocy z płaczem lub w ogóle nie potrafi zasnąć, rodzice mogą podjąć kroki, które uspokoją ich pociechę. Świetnym sposobem na to są fluorescencyjne naklejki na ścianę. Za ich pomocą można w pokoju pozostawić niewielkie źródło światła, przy którym dziecko dużo szybciej zaśnie. Przyklejenie ich na sufit pozwoli maluchowi leżeć wygodnie i przyglądać się ozdobom o różnych kształtach, które uspokoją jego myśli. Kiedy dziecko przestanie zastanawiać się nad tym czy pod łóżkiem jest potwór, dużo łatwiej będzie mu się przyzwyczaić do samodzielnego leżenia przy zgaszonym świetle. Naklejki w kształcie gwiazd, kwiatów lub wzorów, które maluch kojarzy, jak na przykład postacie z bajek są miłe dla oka, a dodatkowo stanowią ładną dekorację ścienną, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jak działają naklejki świecące w ciemności?

Dekoracje do pokoi dziecięcych są doskonałym sposobem na to, aby przyzwyczaić malucha do samodzielnego zasypiania. Ozdoby ścienne, pluszowe zabawki, a także ulubiona kolorystyka ożywiają pokój i sprawiają, że dużo przyjemniej się w nim przebywa. Fluorescencyjne naklejki sprawdzają się doskonale nie tylko dla dzieci, bojących się ciemności. Dzięki tym akcesoriom, po zgaszeniu światła pokój wydaje się magicznym miejscem how to make your own natural upholstery materialhttps://www.bowrescom.org/palace-employment-shelter/, w którym maluch może czuć się bezpiecznie. Są to produkty pokrywane specjalną substancją, pochłaniającą w ciągu dnia światło z żarówek. Im dłużej są na nie nastawione, tym dłużej będą świeciły w nocy. Naklejki tego typu są w obecnych czasach wykonywane dużo dokładniej, dzięki czemu dają naprawdę intensywną poświatę, która ożywia pomieszczenie.

Wyjątkowa dekoracja ścienna

Szukając najlepszych ozdób do pokoju dziecka, należy kierować się gustem malucha. Jeżeli jest zainteresowany konkretną bajką lub zawodem, a także jeżeli zafascynował go jakiś temat naukowy, warto to wykorzystać, planując dekorowanie jego przestrzeni. Naklejki na ścianę dla dzieci mogą być w przeróżnych kształtach. Najpopularniejsze są motywy kosmiczne. Świecące w ciemności gwiazdki, księżyce i planety doskonale sprawdzają się na suficie pokoju dziecięcego. Pojawiają się również naklejki w tematyce morskich zwierząt, które pomogą dziecku spokojnie zasnąć. Natomiast wzory z kwiatami, drzewami i grzybami, stworzą w pokoju magiczny las, rozwijający wyobraźnię najmłodszych. Naklejane ozdoby są świetnym pomysłem do pokoju dziecka, ponieważ jeżeli zmieni się jego gust, można je szybko zdjąć i nakleić inne.

Szybka zmiana wystroju pokoju dziecięcego

dziecko leżące na łóżku pod naklejkami i dekoracjami

Dzieci bardzo szybko poznają nowe rzeczy i z tego powodu też często zmienia się pole ich zainteresowań. Maluchy fascynuje kosmos, dinozaury, wróżki, księżniczki, samochody, pociągi, a także oglądane w telewizji bajki i pojawiające się w nich postacie. Z tego powodu rodzice muszą być gotowi na to, że ich pociechy mogą bardzo często chcieć zmieniać wystrój swojego pokoju. Naklejki ścienne oraz te świecące w ciemnościach są łatwe do odklejenia i nie pozostają po nich ślady. Nie zdzierają również farby, ani tapety. Dzięki temu łatwo jest wyczyścić powierzchnie i nakleić na nie nowe dekoracje. Maluchy będą czuły się w swoim pokoju dużo przytulniej, kiedy pojawią się w nim nowe ozdoby, nawiązujące do ich ulubionej bajki lub zabawy.

Edukacyjne ozdoby ścienne

Dekoracje w pokojach dziecięcych, tak samo jak zabawki mogą być jednocześnie edukacyjne. Maluchy obserwując mapy, wykresy lub grafiki informacyjne, które umieści się w ich przestrzeni, podświadomie zapamiętują, to co jest na nich zawarte. W szczególności w sytuacji, kiedy interesują się jakimś tematem. Gwiazdki fluorescencyjne mogą być naklejane na suficie we wzorach prawdziwych konstelacji, co spodoba się maluchom, które są zainteresowane kosmosem. Wspólne obserwowanie mapy nieba razem z dzieckiem, może jeszcze bardziej rozwinąć jego pasję i chęć odkrywania. Rozgwieżdżone niebo nad łóżkiem zmotywuje malucha do zagłębiania się w świat nauki, dzięki czemu bardziej zainteresuje go szkoła i zdobywanie wiedzy. Oglądanie gwiazd jest sposobem na wsparcie pociechy w szybszym zasypianiu, ponieważ to niewielkie źródło światła pomoże jej zwalczyć strach przed ciemnością.

Zastosowanie w pokoju dziecięcym świecących w ciemności naklejek jest nie tylko doskonałym sposobem na prostą dekorację, uwielbianą przez najmłodszych. Mogą one również pozytywnie wpłynąć na ewentualne problemy z zasypianiem, z którymi często borykają się maluchy. Jeżeli dziecko boi się przebywać w ciemności, warto przyozdobić pokój fluorescencyjnymi gwiazdkami lub kwiatami. Widok niewielkich źródeł światła uspokoi pociechę i pomoże jej przyzwyczaić się do samodzielnego zasypiania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *