Centrum Zabawek

łóżeczko turystyczne dla dzieci

Czy warto inwestować w łóżeczko turystyczne?

Podróżowanie z małymi dziećmi zawsze jest absorbujące. Wynika to nie tylko z troski o najmłodszych członków rodzin, ale również z konieczności zapewnienia im komfortu oraz wygody. Dobra organizacja i odpowiednie gadżety są w stanie umilić kilkugodzinną wyprawę, a nawet kilkudniowy pobyt poza domem. Brzdące czują się bezpiecznie, jeśli w pobliżu są rodzice, ale każde zmiany mogą wywoływać u nich niekiedy niechęć lub małe rozdrażnienie. Dlatego też najlepszym sposobem okazuje się właściwe przygotowanie. Świetną opcją jest zabranie ze sobą łóżeczka turystycznego. Jako że z łatwością można je składać, a tym samym nie zajmuje dużo miejsca, swobodnie zmieści się w bagażniku samochodowym. Szkrabom dużo łatwiej zasypia się w swoim łóżeczku niż w obcej dostawce, które są to oferowane w pensjonatach i hotelach. Nie ma żadnej zasady odnoszącej się do takiego wyposażenia, dlatego też mogą nie być wcale dostępne do wypożyczenia. Warto wcześniej zorientować się, co znajduje się w podstawowym zaopatrzeniu obiektu noclegowego, aby nie zostać niemiło zaskoczonym. 

Łóżeczko turystyczne nie tylko w podróży

łóżeczko turystyczne dla dzieciNiemniej jednak tego typu łóżeczka sprawdzają się nie tylko podczas podróży. Szeroki asortyment mebli, akcesoriów oraz gadżetów dziecięcych pozwala na wybór produktów dopasowanych do preferencji rodziców, jak i dziecka czy aranżacji pomieszczenia. Pojawia się wówczas kłopot z wyborem modelu spełniającego wszelkie oczekiwania. W ostatnich kilku latach łóżeczko turystyczne dla dzieci zyskało na popularności, dzięki swojej uniwersalności. Estetyczny wygląd i wygodne rozwiązania zastosowane do jego produkcji sprawdzają się podczas korzystania z niego na co dzień. Komfort snu, który gwarantują, nie odbiega w żadnym stopniu od tego towarzyszącego spaniu w tradycyjnych drewnianych łóżeczkach czy kołyskach. Na rynku znaleźć można asortyment różniący się nie tylko ceną czy wyposażeniem, ale również materiałem wykonania czy rozmiarem. Należy jednak pamiętać, że wybór poszczególnego modelu powinien być przemyślany. W zależności od głównego celu jego zastosowania – spanie lub zabawa, a także ilości wolnego miejsca powinno zaopatrzyć się w inne łóżeczko.

Łóżeczko turystyczne rozwiązaniem problemu z przestrzenią

łóżeczko turystyczne dla dzieciBrak pokoju dziecięcego oraz mała sypialnia rodziców budzą niekiedy pewne obawy odnoszące się do posiadania tradycyjnego łóżeczka. Wtedy też zda egzamin łóżeczko turystyczne z materacem. Do wyboru są składane lub jednoczęściowe. Do snu sprawdzi się ta druga opcja, natomiast materac dwuczęściowy okaże się dużo lepszy do zabawy. Gdy maluch wstanie, można szybko go złożyć i schować np. pod łóżko. To sposób na zapewnienie pociesze miejsca do rozrywki w ciągu dnia sprawiając, że pomieszczenie wciąż jest funkcjonalne, a poruszanie się po nim, nikomu nie sprawia kłopotu. Mobilne łóżeczko to także rozwiązanie dla rodziców mieszkających w dwukondygnacyjnych domach lub mieszkaniach. Jeśli pokój bobasa znajduje się na piętrze, ale większość dnia opiekunowie spędzają na parterze, warto zdecydować się na zakup wersji turystycznej, które może pełnić funkcję kojca. Rodzice nie muszą wtedy biegać po piętrach, aby sprawdzić co u maluszka. Niewielka waga pozwala na swobodne przenoszenie go, dlatego w takim przypadku powinno się przemyśleć opcję zaopatrzenia się w mebel tego typu.

Jakie łóżeczko turystyczne wybrać?

Korzystanie z łóżeczka turystycznego jest przede wszystkim wygodne ze względu na wiele udogodnień zastosowanych przy jego produkcji. Niemniej jednak trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie dotyczące długości mebla. Jako że służy wielu rodzicom przez kilkanaście miesięcy, niekiedy nawet kilka lat trzeba dobrać je odpowiednio pod względem rozmiaru. Najmłodsi szybko się rozwijają oraz rosną, dlatego chcąc zaoszczędzić, warto już na samym początku zdecydować się na większe łóżeczko turystyczne. Wówczas posłuży znacznie dłużej niż tylko w pierwszych miesiącach. Łóżko powinno charakteryzować się wysoką jakością, nawet jeśli maluszek będzie z niego korzystać sporadycznie. Materiał nie może szeleścić przy dotyku, ponieważ mogłoby to wybudzać dziecko ze snu. Oprócz tego możliwość czyszczenia ułatwi utrzymanie odpowiedniej higieny podczas snu i zabawy brzdąca.

Dodatkowe atrybuty łóżeczek

Większość modeli dostępnych na rynku ma zamontowane po bokach siateczki, które zwiększają cyrkulację powietrza. Dzięki nim rodzic ma swobodę obserwacji poczynań dziecka, a także ono widzi co dzieje się dookoła. Zaopatrując się w konkretne łóżeczko, można zdecydować się też na model z wejściem zamykanym na zamek. To rozwiązanie sprawdzi się w przypadku nieco większych pociech. W takim przypadku też samodzielne wchodzenie i wychodzenie okaże się świetną zabawą. Wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się myśli u malucha wyjścia z łóżeczka górą będzie zminimalizowane niemal do 0, zwiększając tym samym bezpieczeństwo.

Większa część propozycji tych mebli dziecięcych posiada także kółka z możliwością blokady. Ułatwia to przemieszczanie ich w dowolne miejsce, np. przysuwając do łóżka rodziców lub stawiając w przestronnej kuchni, aby podczas gotowania mieć dziecko na oku. Łóżeczka przeznaczone są dla brzdąców do 15 kg lub osiągnięcia przez nich 90 cm wzrostu. W zależności od wariantu posiadają też kieszenie na podręczne rzeczy dla malucha czy akcesoria sprawdzające się w różnych warunkach – moskitiery chroniące przed owadami, przewijakami czy karuzele z zabawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *