Centrum Zabawek

drewniany zabawkowy pociąg z wagonami

Dlaczego drewniane zabawki są tak popularne?

Obecnie ogromną popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które mają oczywiście mnóstwo zalet. Do łask wracają jednak zabawki drewniane dla dzieci, w których największą wartością jest ich prostota. Niepozorne klocki drewniane pobudzają bardziej wyobraźnię od modnych zestawów LEGO, które biją rekordy popularności na całym świecie. Jeśli ktoś szuka czegoś naturalnego, bezpiecznego, trwałego i ekologicznego, to można mu śmiało polecić drewniane zabawki. Posłużą one dziecku przez wiele lat, można je nawet przekazywać z pokolenia na pokolenie. Są niezawodne i można się nimi wspaniałe bawić przez wiele godzin każdego dnia.

Drewniane zabawki wspierają prawidłowy rozwój dziecka

drewniana zabawkaŚwiadomość rodziców jest coraz większa, przez co rośnie zainteresowanie zabawkami drewnianymi. Są one idealnym rozwiązaniem dla każdego dziecka. Cechują się wysoką trwałością, przez co posłużą w niezmienionej formie przez wiele lat. Są one solidniejsze od popularnych gadżetów z tworzywa sztucznego. W przypadku zabawek drewnianych można mówić o prostocie i bezpieczeństwie, nie mają one żadnych skomplikowanych mechanizmów ani ruchomych elementów podatnych na odpadanie. Nie trzeba martwić się ostrymi krawędziami, ryzykiem zakrztuszenia się jakimś małym elementem. Drewno jest ekologiczne, przyjazne dla wrażliwej skóry małego dziecka, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Drewnianą zabawką można rzucać bez obawy o jej zniszczenie. Wraz z upływem czasu nie traci swoich pierwotnych walorów użytkowych ani estetycznych. Zużyte zabawki z drewna mogą zostać bezproblemowo zutylizowane, są w pełni biodegradowalne, przyjazne dla środowiska. Co więcej, można wydłużyć okres ich żywotności poprzez odświeżenie. Drewniane zabawki są ponadczasowe, bardzo trudno je zniszczyć. Będą długoterminową inwestycją, co przełoży się na spore oszczędności, bo nie będzie trzeba kupować kolejnych, potrafią służyć nawet przez kilka pokoleń.

Dlaczego warto zdecydować się na zabawki wykonane z drewna?

Ogromna zaletą drewnianych zabawek jest to, to że wspierają rozwój dziecka, pobudzają wyobraźnię kreatywność. Dziecko nie powinno być bombardowane z każdej strony różnymi bodźcami, bo przynosi to efekt odwrotny do zamierzonego. Prostota zabawek drewnianych ma wiele zalet, pozwalają na wydobycie potencjału drzemiącego w młodym człowieku. Dziecko powoli odkrywa coraz więcej możliwości do zabawy. Na korzyść drewnianych zabawek przemawia też łatwość utrzymania ich czystości. Brak zagnieceń, zróżnicowanych faktur i chropowatej powierzchni sprawia, że czyszczenie takich zabawek jest banalnie proste. Większa higiena jest bardzo ważna w przypadku małych dzieci, nie trzeba martwić się o zabrudzenia ani chorobotwórcze drobnoustroje. Ponadto drewno jest antystatyczne, więc wykonane z niego zabawki sprawdzają się rewelacyjnie także w przypadku alergików. Zabawki drewniane są bardzo estetyczne i dopasowane do rączek dziecka, mają walory edukacyjne, pomagają się wyciszyć i uchronić przed przebodźcowaniem.

Jakie wybrać zabawki drewniane?

Jeśli ktoś myśli, że zabawki drewniane są mało atrakcyjne dla dziecka, to chyba nie miał nigdy okazji zapoznać się z bogactwem i różnorodnością asortymentu. Zabawki z drewna są obecnie wręcz modne, sięga po nie coraz więcej rodziców. Można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, przebierać w kolorach, kształtach, wielkościach. Tego rodzaju zabawki sprawdzą się w przypadku każdego dziecka, niezależnie od wieku i zainteresowań. Można je sprezentować już najmłodszym, bo są całkowicie bezpieczne i mają walory edukacyjne. Nawet układanki mogą być drewniane, będą idealne już od szóstego miesiąca życia. Nie brakuje też zeszytów dla starszych dzieci o wyższym poziomie trudności. Elementy mogą przypominać kształtem samochody, produkty spożywcze, zwierzęta itd. Kolejną opcją do wyboru są puzzle drewniane, które warto wręczyć już dziesięciomiesięcznemu dziecku. Będzie mogło spróbować swoich sił w uczeniu się alfabetu, zwierząt, pojazdów itp. Klasyką są oczywiście drewniane klocki, z których można ułożyć przestrzenne obiekty, zbudować piramidę, nauczyć się liter i cyfr. Godne polecenia są także samochodzik drewniane i książeczki z drewna dla najmłodszych ze stronami przyozdobionym kolorowymi obrazkami.

drewniane zabawkiDziecko z pewnością będzie zadowolone z trzymania drewnianego pchacza w kształcie motyla, samochodu, konia czy nawet kosiarki, można liczyć na mnogość modeli do wyboru. Unikalną zabawką będzie drewniany labirynt z kolorowymi kulkami, które należy przeprowadzić do konkretnego punktu. W sprzedaży jest multum zwierzątek wykonanych z drewna, które nadają się już dla rocznego dziecka. Wiele z nich jest wyposażonych w kółka i można je ciągnąć na sznurku. Niektóre modele są nawet wzbogacone o napęd, co czyni je jeszcze atrakcyjniejszymi. Dziecko będzie zachwycone drewnianym lwem, koniem czy żyrafą. Drewniane domino z obrazkami również jest mile widziane, podobnie jak drewniane stemepelki o różnych kształtach, napełniane tuszem. Przyda się też liczydło, które pomoże w nauce liczenia z kolorowymi elementami. Dziecko będzie zadowolone z otrzymania kolejki drewnianej wraz torami, wiaduktami, stacjami kolejowymi. Taki zestaw do tworzenia własnych konstrukcji zapewnia świetną zabawę przez wiele godzin. Nie brakuje również kuchennych zabawek z drewna, które imitują przedmioty codziennego użytku. Można nawet kupić dziecku drewniany warsztat pracownika z narzędziami, czym będzie zachęcony każdy mały majsterkowicz. Dla dziewczynek idealny będzie drewniany domek dla lalek z mebelkami.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze zabawek z drewna?

Przy wyborze zabawki drewnianej należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się opakowaniu pod kątem atestów i certyfikatów potwierdzających jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Powinny znajdować się też oznaczenia dotyczące ograniczeń wiekowych. Kolejną kwestią będzie sposób wykonania zabawki, nie może być żadnych drzazg, ostrych krawędzi ani zadziorów. Wybierając zabawkę drewnianą, powinno się zwracać uwagę na to, czym została ona zabarwiona. Zaleca się wybierać jak najbardziej naturalne zabawki, im mniej lakierów i farb, tym lepiej. Dobrej jakości zabawka drewniana będzie gładka, ciepła, miękka i przyjemna w dotyku. Najłatwiej operuje się elementami z drewna matowego aniżeli mającego śliską powierzchnię. Zabawka nie może być okryta żadnym szkodliwym olejem, lakierem ani barwnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *